I have Win7 Pro 64 Bit. I used the calculator the other day to get a quick answer to a fairly simple math problem: If it costs $2.45 for 2700 square inches, what is the cost per square inch? Dividing 2.45 by 2700 should give me.000907 but the calculator gave me 9.07. I tried a series of other simple math problems like this and all of the answers are wrong. Excel gives the correct answer; only calculator is wrong.
Has anyone else experienced this? Does anyone have a fix for this?
Thanks,
Jan